Jak Wyhodować Zdrowe Kiełki w 5 Dni?

 
 

Jak Wyhodować Zdrowe Kiełki w 5 Dni

Jeżeli masz szarą cerę, lub matowe włosy, koniecznie przeczytaj – Jak Wyhodować Zdrowe Kiełki w 5 Dni? Drogocenne właściwości wspaniałej rzeżuchy spieszą już na pomoc! Kiełki wyhodujesz w zaledwie kilka dni, a ich składniki odżywcze sprawią, że poczujesz się i piękniej i zdrowiej! A jak piękniej i zdrowiej, to i młodziej!🥰

W moim rodzinnym domu Rzeżuchowym Panem był mój tata. To on zawsze z wielkim zapałem wysiewał rzeżuchę i z takim samym zapałem zajadał. Ja zresztą też. To znaczy, też zajadałam z zapałem. No bo jeżeli chodzi o sianie, to jedyne co wtedy umiałam siać, to zamęt!

O tak! W tym to ja byłam znakomita😁

Ale dobra! Do meritum. To znaczy do rzeżuchy!

Jako, że ma pikantny smak i jak niektórzy twierdzą – swój dziwny zapach (mnie nie pytaj, dla mnie jest ok😁) toteż ma swoich zwolenników jak i zarówno tych, którzy omijają ją szerokim łukiem. I to dosłownie szerokim łukiem. Bo za sprawą zawierających olejków eterycznych, Pani Rzeżuszka roztacza charakterystyczny zapach.

W końcu każde ziółko ma swój własny zapach i smak, a że ja kocham zioła, to dla mnie noł problem😉

No dobrze, zapach zapachem, ale co z tymi wspaniałymi właściwościami, dzięki którym nasza cera może odzyskać promienny wygląd, a włos swój piękny połysk?

Co takiego cudownego zawiera ten mały niepozorny rzeżuchowy kiełek?

Rzeżucha przede wszystkim jest bogatym źródłem witamin i soli mineralnych. Zawiera łatwo przyswajalny jod, siarkę, chrom, potas, mangan, wapń i magnez. Ponadto znajdziemy w nim także witaminę: A, E, C i K jak również witaminy z grupy B.

Jak Wyhodować Zdrowe Kiełki w 5 Dni

Komu zalecane jest spożywanie rzeżuchy?

Spożywanie rzeżuchy zalecane jest tym wszystkim, którzy chcą dbać o swoje zdrowie i wygląd. W okresie zimowo-wiosennym, kiedy to nasz organizm potrzebuje składników odżywczych i witamin, powinna być spożywana codziennie. Może być dorzucana do wszelkiego rodzaju sałatek jak również na kanapki.

Rzeżucha polecana jest również chorym na osteoporozę, szczególnie tym którzy nie tolerują mleka i przetworów mlecznych. Zalecana jest również osobom zmagającym się z cukrzycą, chorobą wieńcową, anemią czy też osobom cierpiącym na choroby tarczycy.

Właściwie taka bomba witaminowa, powinna być spożywana przez cały okrągły rok! A już wczesną wiosną, kiedy to wszystko budzi się do życia, a my zmęczeni zimą bardzo potrzebujemy zastrzyku energii – to wręcz obowiązkowo!

Bez wątpienia takim eliksirem odżywczym jest również  domowy ocet jabłkowy, na który przepis znajdziesz tutaj

Do dzieła więc! Łapać za nasiona rzeżuchy i wysiewać, wysiewać!🥰

Jak Wyhodować Zdrowe Kiełki w 5 Dni

JAK WYHODOWAĆ ZDROWE KIEŁKI W 5 DNI – CO POTRZEBUJESZ:

  • torebka nasion rzeżuchy 10 gr. lub więcej
  • lignina
  • niski pojemnik

Jak Wyhodować Zdrowe Kiełki w 5 Dni

JAK WYHODOWAĆ ZDROWE KIEŁKI W 5 DNI – PRZYGOTOWANIE

  • niski pojemnik wykładam ligniną i polewam wodą tak, by cała lignina była bardzo mokra
  • na ligninę wysypuję gęsto nasiona rzeżuchy
  • stawiam na parapecie
  • codziennie podlewam bardzo delikatnie wlewając wodę (najlepiej używać spryskiwacza) gdyż rzeżucha nie lubi suchego podłoża
  • po ok. 5 dniach kiełki są gotowe do ścięcia (w zależności od temperatury jaką masz w pomieszczeniu może być to ok. 7-10 dni)

Jak Wyhodować Zdrowe Kiełki w 5 Dni

SMACZNEGO!😊

 
 

Dodaj komentarz